GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 12498303
*
nr 1249 8303
Väggrelief
keramik, fågel, osignerad, 26x29
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 19:24:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 14:41:22
1
Vinnande bud
18/4 23:48:14
2
1.500 kr
18/4 23:48:14
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/4 23:49:07
2
1.800 kr
18/4 23:49:07
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
*
Väggrelief
Läs om budbetjänten
nr 1249 8303
Väggrelief
keramik, fågel, osignerad, 26x29
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 14:41:22 | 1 | Vinnande bud |
18/4 23:48:14 | 2 | 1.500 kr |
18/4 23:48:14 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
18/4 23:49:07 | 2 | 1.800 kr |
18/4 23:49:07 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27